Podręczniki 2018/2019
Szkoła podstawowa IV-VIII

Sukces Natalii

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IIIA naszej szkoły NATLIA PLĘS zajęła zaszczytne II miejsce w finale Konkursu OMNIBUS MATEMTYCZNY 2019. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców !!!
Urszula Andruch

· admin dnia czerwiec 13 2019 19:49:26 · Drukuj
Wycieczka klasy III A do ciekawych i malowniczych zakątków Bieszczad!

· admin dnia czerwiec 13 2019 19:38:50 · Drukuj
Zajęcia laboratoryjne z biologii w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

· admin dnia czerwiec 13 2019 19:31:59 · Drukuj
Na klasowej scenie - Bazyliszek w teatrze

Na początku czerwca (po dwóch tygodniach przygotowań) na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV A i IV B zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wystawiając legendę o Bazyliszku. Dzieci pracowały metodą projektu, dzięki czemu wszyscy, mając wcześniej przydzielone zadania, brali udział w lekcji. Zajęcia stały się nie tylko okazją do sprawdzenia się na klasowej scenie, ale przede wszystkim okazały się fantastyczną zabawą dydaktyczną, a świadczą o tym zdjęcia, które z pewnością dołączymy do klasowej kroniki. Dorota Kmiecik

· admin dnia czerwiec 13 2019 19:20:29 · Drukuj
"Nauka pod Dębami"

W dniu 9 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie z nauką zorganizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie przy współpracy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Oglądający mogli zobaczyć ciekawe doświadczenia na stanowisku chemicznym oraz liczne roboty od najmniejszych po całkiem spore.
Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie.

· admin dnia czerwiec 10 2019 17:53:32 · Drukuj
Warsztaty astronomiczne

Uczniowie klasy VIII b, miłośnicy rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba, pod opieką Pani Magdaleny Bednarz uczestniczyli w dwudniowych warsztatach astronomicznych (06- 07.06.2018 r.). Warsztaty odbywały się w schronisku „Chatka Socjologa”. Schronisko to położone jest w paśmie Otryt, jest to obszar, w którym rozciąga się „strefa czystego nieba” – jedno z nielicznych miejsc w Europie, gdzie można zobaczyć w całej okazałości najciekawsze obiekty i zjawiska na niebie. Warsztaty były prowadzone przez pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Bartłomieja Dębskiego.
M. Bednarz.

· admin dnia czerwiec 10 2019 16:57:42 · Drukuj
Sukcesy uczniów w programowaniu

Z przyjemnością informujemy, że pięciu uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu Pix 2019 - Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu zajmując:
I miejsce - Patryk Szostak, klasa VIII a
III miejsce - Józef Oleksij Burshtyk, klasa VIII a
III miejsce - Patryk Paszkowski, klasa IV b
III miejsce - Alexander Ciosek, klasa IV b
IX miejsce - Kacper Ciołek, klasa V a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

· admin dnia czerwiec 07 2019 21:51:48 · Drukuj
Festiwal Robotyki w Rymanowie

W dniu 5 czerwca grupa robotyków z naszej szkoły brała udział w Rymanowskim Festiwalu Robotyki, który został zorganizowany w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie. Swoje stanowiska prezentowały uczelnie wyższe z Rzeszowa, Krosna i Sanoka, szkoły średnie z Krosna, Mielca i Rymanowa, szkoły podstawowe z Krosna, Rymanowa, Równego i Ustrzyk Dolnych.
Nasze stanowisko bardzo podobało się odwiedzającym, największe zainteresowanie wzbudził robot, który układał kostkę Rubika, ale dzieciom podobały się również inne roboty: ręka, gitara, turbina wiatrowa, groźna trzygłowa hydra, samolot, czy robot, który rysował różne wzory.
Sami mieliśmy też okazję podglądnąć inne stanowiska, zobaczyć roboty skonstruowane z różnych materiałów, wziąć udział w wirtualnej grze oraz nawiązać kontakty i porozmawiać na interesujące nas tematy - oczywiście związane z robotyką.
Lucyna Lupa

· admin dnia czerwiec 06 2019 19:05:59 · Drukuj
Zaproszenie!!!

Zapraszamy wszystkich chętnych!

· admin dnia czerwiec 06 2019 11:18:40 · Drukuj
Wycieczka klasy IV B do Cisnej

W dniu 4 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Cisnej. Naszym celem była przejażdżka "bieszczadzką ciuchcią". W czasie jazdy podziwialiśmy piękne widoki w bieszczadzkim słońcu. Następnie odwiedziliśmy leśny zwierzyniec w Lisznej. Zobaczyliśmy różnorodne zwierzęta - małe i duże oraz podkarmiliśmy je co nieco. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody do "Słodkiego domku" w Lesku. Wycieczka była bardzo udana!
LL

· admin dnia czerwiec 04 2019 22:18:00 · Drukuj
Dzień Dziecka w klasie IV A

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IV A mieli wiele okazji, aby uśmiech im z twarzy nie znikał. Pod hasłem "Nocowanie w szkole" odbyły się zajęcia integracyjne połączone z maratonem filmowym. Wszyscy spotkaliśmy się na hali o godz. 18:00. Przygotowaliśmy sale do zabaw oraz na nocleg. Uczennice klasy III c: Wiktoria Szewczyk i Marianna Szafran zorganizowały dla młodszych kolegów i koleżanek zabawy oraz konkursy. Po godz. 19:00 zjedliśmy wspólną kolację, a potem oglądaliśmy filmy. Spać poszliśmy dopiero po północy.
Nazajutrz wstaliśmy niewyspani, ale podekscytowani. Po śniadaniu posprzątaliśmy sale i wyruszyliśmy na wycieczkę do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych. To była niezapomniana noc i wspaniała wycieczka!
D. Kmiecik

· admin dnia czerwiec 03 2019 19:07:01 · Drukuj

WAKACJI!!! :)

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.