· Projekt edukacyjny

Filmik z okazji 5-lecia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

· admin dnia luty 06 2019 15:33:27 · Drukuj
Uwaga rodzice uczniów z klas II B, IV C i VI A
Dyrektor SP Nr 1 informuje, że spotkania z Rodzicami w klasach II B, IV C i VI A są w dniu 6 II ODWOŁANE ze względu na nieobecność nauczycieli.

· admin dnia luty 05 2019 19:37:28 · Drukuj
Spotkanie z Rodzicami
Dyrektor SP Nr 1 informuje, że w dniu 6 lutego 2019 (tj. środa) odbędą się spotkania z Rodzicami.

- 1600 - dla Rodziców uczniów klas VIII SP i III gimnazjum spotkanie w holu (główny budynek szkoły) na temat wyboru szkoły z przedstawicielem Liceum Ogólnokształcącego i BZSZ, a później w klasach z wychowawcami.

- 1600 - dla Rodziców uczniów I - VII - wywiadówki z wychowawcami w klasach.

· admin dnia luty 04 2019 21:10:28 · Drukuj
Zaproszenie na POKAZY NAUKI

Zapraszamy na Pokazy Nauki, które odbędą się w dniu 5 II 2019 (wtorek) w hali sportowej od godz. 8:30 do godz. 13:00.
Zobaczymy wiele stanowisk naukowych: matematyczne, fizyczne, chemiczne, biologiczne, geograficzne, polonistyczne, historyczne, językowe. Jednym z nich będzie również stanowisko robotyczne, gdzie dowiemy się dokąd idzie stonoga?, jak żywi się robot?, czy hydra jest naprawdę groźna? Oprócz tego przeniesiemy się w świat "gwiezdnych wojen".
Warto zobaczyć!

· admin dnia luty 02 2019 16:16:37 · Drukuj
Konkurs Epoka Renesansu dla klas VI

I miejsce -klasa VI C
II miejsce - klasa VI B
III miejsce - klasa VI A

· admin dnia luty 01 2019 23:16:18 · Drukuj
Edukacja na biologii

W ramach programu Edukacja Inspiracja kontynuowane są dodatkowe zajęcia z biologii. Uczniowie izolowali DNA z cebuli, porównywali zawartość witaminy C w różnych owocach, sokach i tabletkach, poszukiwali aktywnego enzymu katalazy w warzywach oraz wykonywali preparaty mikroskopowe i prowadzili obserwacje. Przygotowują się również do zorganizowania stoiska na szkolny Dzień Nauki.

· admin dnia styczeń 30 2019 20:01:43 · Drukuj
I miejsce Jedynki w debacie

foto: Z. Selwa
Miło nam poinformować, że nasze uczennice z klasy III c gimnazjum: Federica D'amelio, Kinga Kiesz, Jagoda Nieckula i Patrycja Wielgosz pod kierunkiem nauczycielki wiedzy o społeczeństwie Barbary Woźniak odniosły sukces wygrywając I Bieszczadzką Debatę Oksfordzką.
25 stycznia br. w Urzędzie Miasta odbyła się rywalizacja między szkołami naszej gminy, zorganizowana przez Młodzieżową Radę Gminy. Reprezentujące naszą szkołę uczennice, dzielnie zmagały się z obroną własnego stanowiska walcząc na argumenty z reprezentantami ustrzyckiej dwójki, liceum i szkoły podstawowej w Wojtkowej. Tematy debaty były ciekawe m.in.: Warto dbać o kulturę języka, Internet - najlepszym przyjacielem człowieka, Samorząd czy warto?, Mieszkanie na wsi jest lepsze od tego w mieście, Czy warto brać udział w wyborach?
Serdecznie gratulujemy laureatkom, które wykazały się zarówno kulturą języka, umiejętnością słuchania przeciwnika, znajomością reguł debaty i doskonałą argumentacją własnego stanowiska.
Barbara Woźniak

· admin dnia styczeń 27 2019 12:30:47 · Drukuj
Zabawa karnawałowa w klasach IV-VI

· admin dnia styczeń 24 2019 20:51:42 · Drukuj
Zakończenie projektu "Mój biznes, mój region, moja przyszłość"

19 grudnia Stowarzyszenie COPERNICUS uroczyście zakończyło realizowany od września w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych projekt „Mój biznes, mój region, moja przyszłość”.
Projekt skierowany był do uczniów, którzy podczas pisania testu wykazali się predyspozycjami przedsiębiorczymi.
Byli to:
1. Damelio Federica     11. Armata Rafał
2. Kiesz Kinga     12. Nieckula Jagoda
3. Kobzdej Weronika     13. Pituła Marcelina
4. Szewczyk Wiktoria     14. Nawrocki Krystian
5. Wielgosz Patrycja     15. Szafran Gabriela
6. Kołodziej Wiktoria     16. Gosztyła Sandra
7. Krupiński Seweryn     17. Jagielska Gabriela
8. Szafran Gabriela     18. Jucos Wiktoria
9. Trusz Kamil      19. Paszkowska Natalia
10. Zygmunt Dominika     20. Pitera Weronika

Celem projektu było kształtowanie postaw ucznia poszukującego rozwiązań, nastawionego na wytyczanie nowych celów życiowych, prowadzących do osiągnięcia sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym w miejscu aktualnego zamieszkania. Projekt nastawiony był na rozwijanie wśród uczniów kompetencji przedsiębiorczych, inicjatywności i kreatywności oraz zwiększenie świadomości ekonomicznej poprzez udział w warsztatach w zakresie pracy w zespole, autoprezentacji, przedsiębiorczości, tworzenia wizerunku firmy i tworzenia stron www.
W celu zapoznania się z walorami przyrodniczymi oraz możliwościami ekonomicznymi Bieszczad uczniowie odbyli wizytę studyjną w Zatwarnicy. Przy realizacji poszczególnych zadań uczniowie mogli liczyć na wsparcie przydzielonych im opiekunów grup oraz doradcy zawodowego. Produktem finalnym projektu są stworzone przez uczniów cztery wirtualne firmy posiadające biznes plan, swoją stronę www, logo, produkty reklamowe itp. Są to firmy, które miały by szansę na działalność i rozwój na terenie Bieszczad. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zdobyli wiedzę jakie trudności należy pokonać, jak wykorzystać potencjał gospodarczy naszego regionu, aby założyć firmę, która na lokalnym rynku odniesie sukces.

· admin dnia styczeń 24 2019 20:16:34 · Drukuj
DUT - zajęcia w styczniu

W sobotę 5 stycznia odbyły się kolejne zajęcia w ramach DUT. Wykład poprowadziła Magdalena Popek, a tematem było "Jak zostać mistrzem Internetu?". Młodzi studenci dowiedzieli się m.in. jakie są zagrożenia związane z ich obecnością w sieci, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z Internetu.

· admin dnia styczeń 20 2019 20:05:48 · Drukuj
Informacje w sprawie bezpieczeństwa uczniów

List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

· admin dnia styczeń 15 2019 20:39:48 · Drukuj

FERIE!!!
-7 dni -22 godzin
DO FERII!!! :)

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.