Podręczniki 2018/2019
Szkoła podstawowa IV-VIII

Grant od Fundacji Bieszczadzkiej

Z przyjemnością informujemy, że wniosek Stowarzyszenia Copernicus, działającego przy naszej szkole, złożony do Fundacji Bieszczadzkiej w ramach programu "Działaj Lokalnie", uzyskał akceptację jury i otrzymał grant w wysokości 6000 zł. W dniu 31 maja została podpisana umowa pomiędzy Prezesem Fundacji p. B. Pyzochą a Prezesem Stowarzyszenia p. K. Jasińską.
Koordynatorem projektu "Trójwymiarowa edukacja" będzie L. Lupa a jego realizacja rozpocznie się w naszej szkole we wrześniu.

· admin dnia maj 31 2019 22:23:58 · Drukuj
Dzień Dziecka w IV B

W klasie IV B Dzień Dziecka upłynął bardzo miło i wesoło. Najpierw pooglądaliśmy film animowany pt. "Wielka szóstka", potem graliśmy w gry planszowe i bawiliśmy się piłeczkami. Wykonywaliśmy również plakaty profilaktyczne, które zakończyły program "Domowych detektywów". Staraliśmy się rozbić piniatę przygotowaną przez Ernesta (niestety była zbyt mocno zawinięta). Na koniec pracowaliśmy w grupach - układaliśmy wieże z makaronu, nitki, taśmy i pianki Marshmallow. Było dużo śmiechu i zabawy. Słodki poczęstunek zapewniły nam mamy - pizza również była pyszna.
L. Lupa

· admin dnia maj 31 2019 21:58:18 · Drukuj
Dzień Dziecka w IV c

Dzień Dziecka w klasie 4c ominął deszczową pogodę. Impreza rozpoczęła się ucztą zorganizowaną przez rodziców, następnie odbył się seans filmowy łączący sensację, komedię i horror odpowiedni dla czwartoklasistów. Niby nikt się nie bał a najwięksi bohaterowie schowali się pod ławkami.
Po filmie klasa podzielona na grupy budowała niezwykłe konstrukcje z makaronu i słodkich pianek.Szkoda tylko, że nie udało się nam wyjście na lody...
I. Dwornicka

· admin dnia maj 31 2019 21:17:44 · Drukuj
Kolejne międzynarodowe sukcesy Emilki

Z przyjemnością informujemy o kolejnych, międzynarodowych sukcesach Emilki Linki, uczennicy klasy IV B.
Gratulujemy Emilce i Rodzicom!
Więcej informacji na stronach lokalnych gazet:
esanok

Gazeta Bieszczadzka

· admin dnia maj 31 2019 21:08:09 · Drukuj
Zajęcia terenowe w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Mimo deszczowej pogody zajęcia terenowe w Wołosatem w Bieszczadzkim Parku Narodowym można uznać za udane. Wzięło w nich udział 15 uczniów z klas VI i VII, którzy uczestniczą w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. W pomieszczeniach laboratoryjnych Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej prowadziliśmy obserwacje owadów, porostów i okazów skał. Nasze połowy w oczku wodnym były szczególnie obfite – obserwowaliśmy traszki karpackie, kijanki żaby trawnej, kumaki, pływaki żółtobrzeżki, płoszczyce, pluskolce i nartniki. Na cmentarzu w Wołosatem poznaliśmy historię wsi i tragiczne losy jej mieszkańców. Na podsumowanie zajęć swoje obserwacje zanotowaliśmy w zeszytach ćwiczeń.
Opiekun programu - Anna Śmietana

· admin dnia maj 29 2019 20:48:17 · Drukuj
Biegnij z Jedynką 2019

· admin dnia maj 27 2019 22:42:36 · Drukuj
Młodzi Głosują

· admin dnia maj 23 2019 16:46:11 · Drukuj
GGRobot 2019 ciąg dalszy

Otrzymaliśmy dziś miłą niespodziankę w postaci dyplomów dla naszych drużyn "robotycznych", które brały udział w Ogólnopolskim Konkursie w Leżajsku.
W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 13 miejsce (zarówno starsi, jak i młodsi) ale w dokumentowaniu swojej pracy obydwie drużyny były najlepsze! Uzyskały najwyższe wyniki.
Gratulacje po raz drugi, L. Lupa

· admin dnia maj 22 2019 21:19:07 · Drukuj
Wycieczka do Lwowa

8 maja 2019 r. najstarsza młodzież naszej szkoły- uczniowie klas III gimnazjum i VIII SP wzięli udział w ostatnim w tym roku szkolnym punkcie obchodów okrągłej rocznicy niepodległości- wycieczce do Lwowa. Rajd na stulecie niepodległości ŚLADAMI ORLĄT LWOWSKICH I POLSKICH ZABYTKÓW LWOWA odbył się pod opieką nauczycieli historii: Barbary Woźniak i Barbary Tomoń. Zwiedziliśmy Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich oraz cenne zabytki Lwowa – Politechnikę, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, bibliotekę Ossolineum, pomnik króla Daniela, Rynek z Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Katedrę Ormiańską, Kaplicę Boimów, Katedrę Łacińską, pomnik Adama Mickiewicza, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki. Na zakończenie dotarliśmy do Teatru Opery i Baletu, którego wnętrza wraz z kurtyną Henryka Siemiradzkiego podziwialiśmy. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła opera Traviata G. Verdiego, którą dopełniliśmy mile spędzony czas w tak bardzo związanym z Polską mieście.
Barbara Woźniak

· admin dnia maj 22 2019 20:55:46 · Drukuj
Już niedługo Dzień Dziecka :)

· admin dnia maj 22 2019 20:46:05 · Drukuj
Spotkanie z podróżnikiem grupy Trzask

We wtorek 21 maja, po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły spotkali się z podróżnikiem z grupy „Trzask”. Tym razem Grzegorz Chachura zaprezentował nam niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży do Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwa na Półwyspie Arabskim, które nie są identyczne, ale podobieństw trudno nie zauważyć .W obu wciąż bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii, która wplata się w niemal każdy aspekt życia. W obu też odkryto ogromne złoża ropy naftowej, co sprawiło, że w ostatnich 60 latach przeżyły niewyobrażalną transformację.
Spotkanie z podróżnikiem cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Poznali piękno omawianych zakątków świata oraz kulturę i zwyczaje krajów arabskich.
Pokaz był niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się nie tylko na lekcjach przyrody, geografii czy historii.
Magdalena Bednarz

· admin dnia maj 22 2019 20:37:29 · Drukuj

WAKACJI!!! :)

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.