· Projekt edukacyjny

· admin dnia grudzień 22 2018 19:36:53 · Drukuj
Młodzi robotycy w akcji czyli kolejne zajęcia Dziecięcej Akademii Robotyki

· admin dnia grudzień 18 2018 20:46:03 · Drukuj
Warsztaty świąteczne w świetlicy szkolnej

14 grudnia w świetlicy szkolnej SP nr 1 odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, w których udział wzięli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Warsztaty odbyły się już po raz piąty, w ramach projektu „Czego się Jaś nie nauczy…- kreatywna świetlica”, finansowanego z zakresie realizacji zadania z profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w Gminie Ustrzyki Dolne.
W imieniu Dyrektor szkoły Pani Krystyny Jasińskiej uczestników warsztatów przywitał wicedyrektor Piotr Ożóg, a warsztaty zorganizowały i poprowadziły nauczycielki świetlicy p. Małgorzata Socha i p. Ewa Szymanek. Mimo pozalekcyjnych zajęć i natłoku obowiązku wszyscy uczestnicy dopisali. Podczas wspólnego spotkania uczniowie i rodzice przygotowywali ozdoby choinkowe w technice decoupage, z papieru i masy porcelanowej.
Zorganizowanie warsztatów pozwoliło dzieciom i rodzicom spędzić wspólnie czas, utrwalić poznane techniki plastyczne oraz odkryć skrywane talenty a nam nauczycielom poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły. Warsztaty przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, jak również wprowadziły nas w nastrój świąteczny. Wykonane na zajęciach ozdoby choinkowe dzieci zabrały ze sobą do domu.
Dziękujemy rodzicom, że pomimo licznych obowiązków znaleźli czas i wzięli udział w warsztatach. Dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że nie był to czas stracony.
M. Socha, E. Szymanek

· admin dnia grudzień 18 2018 19:29:42 · Drukuj
Konkurs przyrodniczy "Z drzewami w roli głównej"

Uczennica klasy VI a Emilia Dobosz zajęła III miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym pt. "Z drzewami w roli głównej". Konkurs miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Małgorzata Zacharjasiewicz

· admin dnia grudzień 18 2018 13:55:04 · Drukuj
Podsumowanie projektu Kuźnia Licealnego Patriotyzmu

W miesiącu listopadzie br. zakończył się projekt Kuźnia Licealnego Patriotyzmu, w którym brała również udział młodzież naszej szkoły- uczniowie klasy III c gimnazjum.
W ramach projektu w sali konferencyjnej Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1
w Ustrzykach Dolnych, odbyły się dwie części warsztatów Porozmawiajmy o Polsce- szkolenie na temat nowoczesnego patriotyzmu prowadzonego przez nauczycielkę wiedzy
o społeczeństwie Barbarę Woźniak. Uczestnicy projektu poszukiwali odpowiedzi na pytania: co znaczy "być obywatelem" oraz czym charakteryzuje się postawa "obywatelska" i doszli do wniosku, że obywatel to ktoś, kto nie jest obojętny na to, co się dzieje obok niego, to osoba zaangażowana chcąca zmienić rzeczywistość, by żyło się lepiej - bezpieczniej, wygodniej, ciekawiej.
Barbara Woźniak

Podsumowanie projektu - więcej informacji

· admin dnia grudzień 17 2018 22:16:56 · Drukuj
Zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie badań profilaktycznych w SP nr 1 w Ustrzykach Dolnych w 2019 r.

Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie badań profilaktycznych w SP nr 1 w Ustrzykach Dolnych w 2019 r.

· admin dnia grudzień 17 2018 21:49:46 · Drukuj
Otrzymaliśmy grant na projekt z biologii!

Finansowanie projektu zostało nam przyznane przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego w ramach programu Edukacja Inspiracja, którego współorganizatorem jest Fundacja Szkoła z Klasą. Program ma na celu zwiększanie szans edukacyjnych oraz aktywizację dzieci i młodzieży z małych miejscowości. Nasz projekt będzie realizowany w obszarze naukowo – badawczym. Uczniowie na dodatkowych zajęciach z biologii będą prowadzić obserwacje
i doświadczenia, wezmą udział w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Biologiczno – Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz przygotują stoisko prezentujące rezultaty projektu na szkolny „Dzień Nauki”.
Anna Śmietana

· admin dnia grudzień 17 2018 13:29:05 · Drukuj
Konkurs recytatorski poezji religijno-patriotycznej - eliminacje szkolne

Wyniki konkursu

· admin dnia grudzień 16 2018 20:57:08 · Drukuj
Spotkanie z podróżnikiem grupy "Trzask"

Dnia 13 grudnia 2018 roku naszą szkołę po raz kolejny odwiedził podróżnik z Grupy Trzask. Tym razem Pan Grzegorz Chachura zaprezentował niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży do Tanzanii. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty i pełen pasji opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla danego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.
„Spotkanie z podróżnikiem” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju. Pokaz był niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się nie tylko na lekcjach przyrody i geografii.
Magdalena Bednarz

· admin dnia grudzień 16 2018 20:12:10 · Drukuj
Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

W sobotę 8 grudnia odbyły się kolejne zajęcia w ramach DUT. Wykład poprowadził Tomasz Ruszkowski z grupy Heweliusze Nauki a tematem był "Nasz niesamowity MÓZG". Młodzi studenci dowiedzieli się m.in. jak działają nasze zmysły, jak mózg zbiera i przetwarza informacje, próbowali oszukać umysł jak i poznać jego niezwykłe możliwości.

· admin dnia grudzień 14 2018 22:07:36 · Drukuj

FERIE!!!
-7 dni -21 godzin
DO FERII!!! :)

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.