Zestawy Lego WeDo - pomoce do zajęć z robotyki
Dodane przez admin dnia Wrzesień 04 2017 16:48:25

Pragnę poinformować, że w ramach projektu "Kodujemy w młodzieżowych laboratoriach nauki" realizowanego w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Równać Szanse 2016 - Projekty Modelowe-Replikacje prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży wniosek naszego Stowarzyszenia na rzecz wspierania działalności i rozwoju ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych Copernicus otrzymał wyróżnienie.
Fundacja Generator Inspiracji ufundowała dla naszych uczniów zestawy edukacyjne klocków Lego WeDo. Dziękujemy!
W związku z tym od początku września będzie prowadzony nabór do Młodzieżowego Laboratorium Programowania i Robotyki. Uczniowie z kl. VII oraz gimnazjum, wykorzystując zestawy do robotyki, będą zgłębiać tajniki programowania a następnie dzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami ze szkoły podstawowej oraz przedszkoli. Zachęcam młodzież do zapisywania się.
Chcę również nadmienić, że w połowie września uczniowie szkoły podstawowej wezmą udział w ciekawych zajęciach z informatyki ze studentkami - wolontariuszkami w ramach programu SHE for IT. Uczniowie zobaczą jak drukuje drukarka 3D oraz poznają podstawy programowania.
Koordynator projektu: Lucyna Lupa