"Dzień z nowoczesną technologią" online
Dodane przez admin dnia Listopad 02 2020 17:46:03
Corocznie w październiku w naszej szkole podejmowane są inicjatywy związane z programowaniem, kodowaniem, robotyką czy nowoczesną technologią. Odbywają się wtedy w hali sportowej pokazy, prezentacje, warsztaty dla dzieci z przedszkoli, uczniów naszej szkoły oraz okolicznych szkół podstawowych i średnich.
W tym roku zaplanowana inicjatywa "Dzień z nowoczesną technologią" niestety nie mogła odbyć się na dotychczasowych warunkach z powodu ograniczeń spowodowanych koronawirusem Covid-19.
Postanowiliśmy, że stanowiska technologiczne pokażemy online, utrwalone na filmie i udostępnione do oglądania na YouTube.
W tym roku projekt "Dzień z nowoczesną technologią" był realizowany przez grupę nieformalną "Aktywna Jedynka" pod patronatem Stowarzyszenia Copernicus działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Inicjatywa ta została dofinansowana przez Fundację Przestrzeń Lokalna, działającą w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2020.
Dotacja została przeznaczona m.in. na zakup tabletów, materiałów do druku 3D - długopisów oraz filamentów, kostek "Merge Cube", okularów VR oraz materiałów promocyjnych.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom (szczególnie pani Annie Śmietanie), którzy pomogli w realizacji projektu wykazując się ogromnym zaangażowaniem. Dziękujemy również bardzo panu Adrianowi Orłowskiemu za pomoc w profesjonalnym nagraniu i montażu filmu (część I)
Zapraszamy do oglądania filmików: część I (informacyjna pokazowa) i część II (uzupełniająca pokazowa) oraz zdjęć.
koordynator projektu
Lucyna Lupa